MZ: konsultacje ws. map potrzeb zdrowotnych

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   10-11-2016, 15:02

MZ: konsultacje ws. map potrzeb zdrowotnych Ministerstwo zdrowia będzie prowadziło konsultacje ws. tworzenia "Mapy potrzeb zdrowotnych".

W związku z realizacją projektu systemowego pn. „Mapy potrzeb zdrowotnych – Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych”, w okresie od 15 listopada do 15 grudnia br. Departament Analiz i Strategii będzie prowadzić spotkania z udziałem krajowych i wojewódzkich konsultantów w ochronie zdrowia.

Spotkania będą odbywać się także z przedstawicielami wojewódzkich rad ds. potrzeb zdrowotnych, w celu skonsultowania wyników analiz, które stanowią podstawę tworzonych map potrzeb zdrowotnych - informuje MZ.

Konsultacje będą dotyczyć trzydziestu grup chorób, które zostały zdefiniowane w projekcie: - To dla nich powstają mapy. Uczestnicy spotkań ugruntują i usystematyzują wiedzę na temat sposobu rozumienia danych zawartych w mapach i zjawisk, które te dane przedstawiają. Dzięki temu unikniemy ewentualnych różnic interpretacyjnych - podaje resort.

Spotkania ze środowiskiem umożliwią wspólną weryfikację wniosków wynikających z analiz. Do tego - jak twierdzi MZ - niezbędna jest wiedza i doświadczenie ekspertów medycznych, które wynikają z ich codziennej praktyki klinicznej. Zgłaszane przez nich uwagi i wysuwane postulaty, są najbardziej aktualnym i ważnym z punktu widzenia systemu ochrony zdrowia źródłem informacji.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Ministerstwo zakłada, że mapy potrzeb zdrowotnych dla 30 grup chorób zostaną opublikowane do 31 grudnia 2016 r.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH