MZ: nowe rozporządzenie dot. badań lekarskich kierowców

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   01-02-2018, 16:00

MZ: nowe rozporządzenie dot. badań lekarskich kierowców Nowe rozporządzenie dot. badań lekarskich osób ubiegających się o kierowanie pojazdami (Fot. Archiwum)

Minister Zdrowia wydał zmieniony projekt rozporządzenia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.

Do rozporządzenia dodano pkt 3a oraz załącznik nr 4a do rozporządzenia, który określa szczegółowe warunki badania lekarskiego w zakresie układu sercowo-naczyniowego.

Natomiast w załączniku nr 6 do rozporządzenia zatytułowanym „Szczegółowe warunku badania lekarskiego w zakresie cukrzycy” dodano nowe wymagania zdrowotne, zgodnie z którymi osoba ubiegająca się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii AM, A1,A2,A,B1,B, B+E lub T, będzie mogła w przyszłości otrzymać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami w przypadku stwierdzenia nawracającej ciężkiej hipoglikemii jednak wydanie takiego orzeczenia wiąże się ze spełnieniem pewnych warunków, które są opisane w rozporządzeniu.

Ponadto w załączniku 1 do rozporządzenia obniżono wymagania dotyczące wymagań zdrowotnych w zakresie widzenia stereoskopowego.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH