MZ: nowe zasady kontaktu pracowników z lobbystami

Z URZĘDU

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   23-02-2016, 10:10

MZ: nowe zasady kontaktu pracowników z lobbystami Zmiana zasad komunikacji z lobbystami

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w zakresie kontaktowania się pracowników resortu z lobbystami oraz innymi interesariuszami, którzy chcą wyrazić przedstawić resortowi swoje racje.

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora generalnego MZ, wystąpienia podmiotów kierowane do Ministerstwa mogą mieć formę zgłoszenia zainteresowania pracami nad projektem założeń projektu ustawy, projektem ustawy lub projektem rozporządzenia oraz propozycji spotkania w celu omówienia określonej kwestii uregulowanej prawnie ze wskazaniem przedmiotu spotkania.  

Efektem takiego spotkania ma być notatka służbowa.

Wcześniej wiceminister Krzysztof Łanda zapowiedział zmianę współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Każdy będzie mógł zapisać się na rozmowę z wiceministrem lub innym przedstawicielem Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji. Wpierw trzeba zadzwonić do sekretariatu, przedstawić krótko temat rozmowy, powiedzieć kto przyjdzie na spotkanie i ile czasu na nie przewiduje.

Na spotkaniu, zgłaszający będzie zobligowany do 10 minutowych prezentacji: ma 3 minuty na przedstawienie problemu i 7 minut na przedstawienie rozwiązania tego problemu.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH