MZ poszerza katalog osób udzielających świadczeń z opieki psychiatrycznej

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   13-03-2018, 13:40

MZ poszerza katalog osób udzielających świadczeń z opieki psychiatrycznej Rozporządzenie z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Fot. Archiwum)

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. W związku z niewystarczającą liczbą terapeutów środowiskowych, poszerzono katalog osób, które mogą prowadzić psychoterapię.

Rozporządzenie określa wykaz oraz warunki realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

W związku z niewystarczającą liczbą terapeutów środowiskowych, w rozporządzeniu wskazano osoby, które mogą uczestniczyć w udzielaniu świadczeń dotyczących leczenia uzależnień. Opisano niezbędne kwalifikacje m.in. dla instruktora terapii uzależnień, lekarza specjalisty, lekarza w trakcie specjalizacji, logopedy, czy osoby prowadzącej psychoterapię.

Katalog personelu dotyczący warunków wymaganych od osoby prowadzącej psychoterapię, poszerzono także o magistra socjologii.

Doprecyzowano też definicje psychologa w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychologia kliniczna.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH