MZ powołuje zespół do analizy zakażeń wirusem HEV

Z URZĘDU

Autor: dziennikmz.mz.gov.pl/rynekaptek.pl   02-12-2016, 13:06

MZ powołuje zespół do analizy zakażeń wirusem HEV inister Zdrowia powołał zespół, który zajmie się analizą aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Minister Zdrowia wydał zarządzenie z dnia 1 grudnia 2016r. w sprawie powołania zespołu do spraw opracowania rekomendacji w zakresie zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu E (HEV).

Zgodnie z zarządzeniem, zostanie powołany zespół do spraw opracowania rekomendacji w zakresie zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu E (HEV), który będzie pełnił funkcję organu pomocniczego ministra właściwego do spraw zdrowia.

W skład zespołu wejdą m.in. członkowie Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Zakładu Wirusologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

W pracach zespołu, w zależności od potrzeb, mogą uczestniczyć również inne osoby niebędące jego członkami, zaproszone przez Przewodniczącego.

Jak zapisano w zarządzeniu, przedmiotem prac zespołu jest analiza aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz opracowanie rekomendacji w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu E (HEV) ze szczególnym uwzględnieniem krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz transplantologii.

Przewodniczący zespołu ma przekazać rekomendacje ministrowi właściwemu do spraw zdrowia po zakończeniu prac zespołu, nie później jednak, niż do dnia 30 czerwca 2017 r.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH