MZ: projekt dot. Krajowego Rejestru Nowotworów

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   13-12-2017, 14:27

MZ: projekt dot. Krajowego Rejestru Nowotworów Zgodnie z projektem, rejestr ma być prowadzony jest za pośrednictwem wojewódzkich biur rejestracji nowotworów (Fot. Archiwum)

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie Krajowego Rejestru Nowotworów. Określa między innymi sposób i termin przekazywania danych przez usługodawców do rejestru.

Zgodnie z przedmiotowym projektem rozporządzenia, podmiotem prowadzącym Krajowy Rejestr Nowotworów jest Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Curie – Skłodowskiej w Warszawie.

Rejestr prowadzony jest za pośrednictwem wojewódzkich biur rejestracji nowotworów, uprawnionych do gromadzenia i przetwarzania danych, przekazywanych przez podmioty określone w art. 19 ust. 8 ustawy, o rozpoznaniach i podejrzeniach występowania nowotworów złośliwych na terenie województwa, w którym realizują swoje zadania,

Projekt rozporządzenia określa też sposób i termin przekazywania danych przez usługodawców do rejestru oraz zakres i rodzaj danych przetwarzanych w rejestrze.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH