MZ: projekt określający standardy w opiece okołoporodowej

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   05-04-2018, 10:08

MZ: projekt określający standardy w opiece okołoporodowej Projekt określa standard organizacyjny z zakresu opieki okołoporodowej (Fot. Archiwum)

Minister Zdrowia opublikował projekt rozporządzenia w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej. Standard określony w projekcie jest odpowiedzią na postulaty środowisk reprezentujących kobiety.

Projekt określa standard organizacyjny w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Jak wyjaśnia resort, niniejszy standard określony w projekcie jest odpowiedzią na postulaty środowisk reprezentujących kobiety, które domagają się poszanowania ich praw i potrzeb w trakcie porodu i połogu, środowisk społecznych i ekspertów medycyny związanych z opieką okołoporodową.

Ministerstwo przekonuje, że projektowany standard bazując na doświadczeniu w realizacji dotychczasowych przepisów, zagwarantuje właściwą realizację ww. postulatów, a w konsekwencji zapewni wyższą jakość opieki mającej swoje odzwierciedlenie w utrzymaniu tendencji spadkowej wskaźnika umieralności okołoporodowej.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH