MZ: projekt określający zmiany w działalności leczniczej

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   13-06-2017, 14:46

MZ: projekt określający zmiany w działalności leczniczej Znowelizowany projekt ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw

Minister Zdrowia wydał projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw. Projekt wprowadza zmiany m.in. w zakresie stacjonarnych i całodobowych świadczeń medycznych.

Powyższy projekt ustawy ma m.in. na celu zapewnienie spójności definicji stacjonarnego i całodobowego świadczenia zdrowotnego innego niż szpitalne z przepisami dot. lecznictwa uzdrowiskowego i zdrowia psychicznego.

Ma także na cele usunięcie wątpliwości dot. spółek niemających osobowości prawnej (spółka cywilna, jawna, komandytowa) przez jednoznacznie wskazanie , że te spółki – a nie ich wspólnicy - są podmiotami leczniczymi. Celem jest również umożliwienie publicznym uczelnio medycznym przystępowanie do spółek kapitałowych, które wykonują działalność leczniczą.

Zostanie także wprowadzona możliwość wykonywania działalności leczniczej w rodzaju ambulatoryjne wyłącznie w miejscu pobytu pacjenta ( w warunkach domowych).

Projekt zakłada też uproszczenie przepisów dot. łączenia samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Uwagi do projektu należy składać do 13 lipca 2017 r.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH