MZ: rusza nabór podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   21-11-2016, 15:09

MZ: rusza nabór podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości MZ informuje o naborze na listę podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości.

Resort Zdrowia informuje, że Minister Edukacji Narodowej przyjmuje zgłoszenia kandydatów na listę podmiotów uprawnionych do pełnienia funkcji podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) wobec instytucji certyfikujących (IC) kwalifikacje z działu administracji – zdrowie.

Nabór na listę podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) ma związek z wejściem w życie ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Jak podaje MZ, podmiot zewnętrznego zapewniania jakości ma za zadanie wspieranie instytucji certyfikującej, o której mowa w art. 39 i 41 ww. ustawy w odpowiednim prowadzeniu działań związanych z walidacją i certyfikowaniem kwalifikacji włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji poprzez prowadzenie ciągłego monitoringu działań IC oraz dokonywanie okresowej ewaluacji zewnętrznej tych działań.

PZZJ może również zostać instytucja, która dysponuje przygotowaną kadrą, posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności w zakresie gospodarki, rynku pracy, edukacji lub szkoleń, posiada wewnętrzny system zapewniania jakości przeprowadzanych procesów, prowadzi aktualnie działalność gospodarczą, nie zalega z podatkami.

Resort informuje, że podmioty zainteresowane powinny złożyć wniosek za pośrednictwem portalu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – wypełniając odpowiedni formularz.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH