MZ: tak należy złożyć wniosek ws. programu zdrowotnego

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   04-01-2017, 13:44

MZ: tak należy złożyć wniosek ws. programu zdrowotnego W Dzienniku Ustaw o trybie składania wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej

Minister Zdrowia wydał 28 grudnia 2016 r. rozporządzenie ws. trybu składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej.

Rozporządzenie dotyczy wniosków realizowanych przez jednostkę samorządu terytorialnego oraz trybu rozliczania przekazanych środków i zwrotu środków niewykorzystanych lub wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem.

Rozporządzenie określa tryb składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej realizowanych przez jednostkę samorządu terytorialnego, a także rozliczania przekazanych środków i zwrotu środków niewykorzystanych lub wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem.

Jednostka samorządu terytorialnego, zwana „wnioskodawcą”, składa wniosek do dnia 1 września roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji programu polityki zdrowotnej.

Dyrektor oddziału Funduszu, uwzględniając wysokość środków przewidzianych na dofinansowanie programów w planie finansowym oddziału Funduszu na dany rok, a także terminy realizacji programów, może ogłosić dodatkowe terminy składania wniosków.

Wniosek zawierający m.in. nazwę, siedzibę i adres wnioskodawcy, wskazanie programu realizowanego przez wnioskodawcę i określenie wysokości wnioskowanego dofinansowania powinien zostać złożony w postaci papierowej do właściwego miejscowo oddziału Funduszu.

W przypadku, gdy wniosek nie spełnia wymagań, o których mowa w § 2 ust. 4 oraz w § 3, komisja wzywa wnioskodawcę do uzupełnienia braków w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.

W terminie 14 dni od dnia upływu terminu rozpatrywania wniosków, dyrektor oddziału NFZ ogłasza listę zaakceptowanych wniosków na stronie internetowej oddziału Funduszu oraz na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Funduszu.

Termin składania wniosków na 2017 rok upływa z dniem 15 marca 2017 r.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH