MZ ws. pełnomocnika do spraw zarządzania danymi publicznymi

Z URZĘDU

Autor: Dziennik MZ/rynekaptek.pl   08-05-2017, 12:40

MZ ws. pełnomocnika do spraw zarządzania danymi publicznymi MZ ws. powołania pełnomocnika do spraw otwartości danych publicznych

Minister Zdrowia wydał zarządzenie w sprawie ustanowienia i zadań Pełnomocnika do spraw otwartości danych publicznych. Pełnomocnikiem został dr Kajetan Wojsyk, zastępca dyrektora w Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 4 maja 2017 r. pełnomocnik jest odpowiedzialny za wdrażanie w Ministerstwie Zdrowia „Programu otwierania danych publicznych” przyjętego na mocy uchwały nr 107/2016 Rady Ministrów z dnia 20 września 2016 r. w sprawie ustanowienia „Programu otwierania danych publicznych”.

Do zadań Pełnomocnika należy m.in. ocena danych pod względem jakości i użyteczności do ponownego wykorzystywania, informowanie Koordynatora Programu Otwierania Danych Publicznych o danych, które zostaną udostępnione w danym kwartale, a także analiza w Ministerstwie Zdrowia danych kwalifikujących się do udostępnienia na portalu danepubliczne.gov.pl i podejmowanie decyzji o udostępnieniu tych danych.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH