MZ ws. założenia konta w SORL

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   27-12-2016, 09:12

MZ ws. założenia konta w SORL Za pomocą SOLR wnioskodawca będzie mógł złożyć m.in wniosek o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu.

Od 1 stycznia 2017 roku rozpocznie się wdrażanie systemu teleinformatycznego, zapewniającego pełną obsługę procesu refundacyjnego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jak wskazuje MZ, celem Systemu Obsługi List Refundacyjnych jest przetwarzanie danych niezbędnych do wydania decyzji w sprawie objęcia refundacją leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego.

Za pomocą SOLR wnioskodawca (w rozumieniu ustawy refundacyjnej), po uprzednim założeniu konta, będzie mógł złożyć w związku z art. 24 ust.1 ustawy refundacyjnej wnioski o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu, wnioski o podwyższenie i obniżenie ceny oraz wnioski o skrócenie obowiązywania decyzji refundacyjnej.

Resort tłumaczy, że dzięki wprowadzeniu SOLR, cały proces zostanie zinformatyzowany, a wnioskodawca będzie miał wgląd w dokumentację na poszczególnych etapach rozpatrywania wniosku.

MZ podaje, że uszczegółowione zostały także przepisy w zakresie funkcjonowania Komisji Ekonomicznej i obowiązków AOTMiT w kontekście wprowadzonego systemu SOLR.

Przed złożeniem wniosku o założenie konta w SOLR, należy wcześniej założyć konto w Systemie Administracji P2: - Jest ono niezbędne do poprawnego uwierzytelnienia użytkowników w SOLR. Dzięki niemu będą mieli Państwo możliwość m.in. dostępu do swoich danych, resetowania albo zmieniania hasła - tłumaczy ministerstwo.

System Administracji pozwala także na wykonywanie czynności administracyjnych dotyczących tożsamości i podpisywania dokumentów z jednego miejsca.

Funkcjonalności Systemu Administracji w zakresie uwierzytelniania użytkowników i podpisu elektronicznego będą wykorzystywane na potrzeby systemów wchodzących w skład projektów P1 i P2.

Dzięki temu zmniejszy się liczba posiadanych kont umożliwiających korzystanie z systemu Administracji Publicznej oraz zminimalizuje konieczność podawania danych, niezbędnych do pełnego korzystania z funkcjonalności udostępnionych w różnych systemach na platformach P1 oraz P2, m. in. w Systemie Obsługi List Refundacyjnych.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH