MZ: zmiany w rozporządzeniu z zakresu leczenia szpitalnego

Z URZĘDU

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   07-03-2017, 10:03

MZ: zmiany w rozporządzeniu z zakresu leczenia szpitalnego Termin zgłaszania uwag do projektu wyznaczono na 20 marca 2017 r.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu szpitalnego. Termin zgłaszania uwag do projektu wyznaczono na 20 marca 2017 r.

W zakresie protonoterapii rozporządzenie wprowadza zmianę w zakresie warunków realizacji świadczenia, by realnie odpowiadały praktyce klinicznej, przy zabezpieczeniu właściwej jakości udzielania świadczeń, zgodnie z propozycjami konsultanta krajowego w dziedzinie radioterapii onkologicznej.

W zakresie radioterapii zmiany dotyczą zakresu warunków realizacji świadczenia, tak aby realnie odpowiadały praktyce klinicznej, przy zabezpieczeniu właściwej jakości udzielania świadczeń, zgodnie z propozycjami konsultanta krajowego w dziedzinie radioterapii onkologicznej. W dłuższej perspektywie, po tych zmianach oczekuje się poprawy sytuacji ekonomicznej ośrodków radioterapii, które nie będą zmuszone ponosić zbędnych inwestycji na wyposażenie, odtworzenie czy utrzymanie sprzętu, czy też ponoszenie kosztów wykonywania zbędnych procedur.

Zmiany dotyczą także Centrów urazowych dla dzieci, które mają zapewnić zgodność rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego z przepisami nowelizowanej ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. z 2016 r., poz. 1868 z późn. zm.)

Termin zgłaszania uwag do projektu wyznaczono na 20 marca 2017 r. Skrócenie terminu uzgodnień, konsultacji publicznych oraz opiniowania, jak wyjaśnia MZ, jest podyktowane jak najszybszą koniecznością zapewnienia świadczeniobiorcom dostępności do świadczeń oraz możliwie najlepszej jakości.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH