Narodowe Centrum Krwi ws. zleceń na czynniki krzepnięcia i desmopresynę

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   30-12-2016, 12:29

Narodowe Centrum Krwi ws. zleceń na czynniki krzepnięcia i desmopresynę Komunikat ws. czynników krzepnięcia i desmopresyny

Narodowe Centrum Krwi wydało komunikat w sprawie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę dla chorych na hemofilię.

Komunikat w sprawie internetowego systemu zleceń dotyczy także pokrewnych skaz krwotocznych w ramach „Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018”.

Narodowe Centrum Krwi rekomenduje składanie zamówień w systemie, dostępnym pod adresem: https://csm-swd.nfz.gov.pl/cnr

Informuje również, że jednocześnie w celu zapewnienia dostępu do koncentratów czynników krzepnięcia i desmopresyny, do dnia 31 grudnia 2018 roku dopuszcza się możliwość wystawiania przez lekarzy zapotrzebowań papierowych (poza systemem) w przypadkach wydania leku „na ratunek” oraz ewentualnych awarii i przerw w działaniu systemu.

Ponadto, w każdym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów, nadrzędnym celem jest zapewnienie dostępu do ww. produktów leczniczych i jakiekolwiek utrudnienia natury technicznej, nie będą decydowały o dostępności do tych leków.

Lekarze i pacjenci proszeni są o przesyłanie wszelkich uwag, pytań i sugestii w tej sprawie na adres: zapotrzebowania@nck.gov.pl

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH