NEUCA wyjaśnia...

Z URZĘDU

Autor: Neuca/ rynekaptek.pl   20-02-2017, 15:51

NEUCA wyjaśnia... Spółka odpowiada za zarzuty tygodnika

Grupa NEUCA nigdy nie lobbowała, ani nie wspierała działań lobbingowych związanych z projektem ustawy "Apteka dla Aptekarza" - napisała spółka w oświadczeniu, w odpowiedzi na publikację w jednym z tygodników.

Zgodnie z wiedzą Zarządu Grupy NEUCA, Stowarzyszenie „Leki tylko z Apteki” również nigdy nie lobbowało, ani nie wspierało działań lobbingowych związanych z projektem ustawy „Apteka dla Aptekarza” - napisano w sprostowaniu.

(...) Zarzucanie Grupie NEUCA prowadzenia działalności lobbingowej jest bezpodstawne. Co więcej dziennikarze tygodnika nie próbowali w jakikolwiek sposób weryfikować przedstawianych tez ani w Grupie NEUCA, ani w Stowarzyszeniu.

Jak dodaje NEUCA, Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki zostało założone zgodnie z obowiązującymi przepisami, informacja o jego założeniu i działaniach została szeroko opublikowana na rynku ochrony zdrowia. "Grupa nigdy nie ukrywała swojego wsparcia dla Stowarzyszenia Leki tylko z Apteki ponieważ organizacja ta aktywnie działa na rzecz farmaceutów i zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. Stowarzyszenie powstało na długo przed pojawieniem się projektu „AdA”, a jego celem jest ograniczenie rynku pozaaptecznego" - napisano dalej.

(...) "Grupa NEUCA nie jest, jak sugeruje artykuł, „powiązana biznesowo” z samorządem aptekarskim. Obsługuje większość aptek niezależnych w Polsce, a z kolei ich właściciele mają obowiązek uczestniczenia w organizacjach samorządowych — część z nich znajduje się we władzach tych organizacji. Na tej zasadzie są oni „powiązani” ze wszystkimi hurtowniami farmaceutycznymi" - czytamy w wyjaśnieniu.

Dalej: - Wielu z nich, jako praktycy zawodu prowadzi w ramach Aptekarskiej Szkoły wykłady dotyczące bieżących wydarzeń związanych z wykonywaniem zawodu farmaceuty, za co zgodnie z obowiązującym prawem, muszą otrzymywać wynagrodzenia. Wynagrodzenia te odpowiadają stawkom rynkowym i są weryfikowane przez odpowiednie organy. Analogiczne wykłady są prowadzone dla wielu podmiotów na rynku ochrony zdrowia, gdyż wskazane osoby posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu zawodu.

"Członek Rady Nadzorczej Grupy NEUCA Pani Bożena Śliwa nie jest w Radzie przedstawicielem samorządu aptekarskiego, a reprezentantem licznych akcjonariuszy spółki — aptekarzy niezależnych. Nieprawdą jest jakoby Pan Marek Tomków i Pan Michał Byliniak, członkowie prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej byli redaktorami wewnętrznego biuletynu firmy NEUCA" - padają wyjaśnienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH