NFZ bliżej pacjenta już w sobotę

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   15-09-2016, 09:47

NFZ bliżej pacjenta już w sobotę W sobotę 17 września odbędzie się Dzień Otwarty dla seniorów, którzy będą mogli uzyskać więcej informacji o programie 75+.

Narodowy Fundusz Zdrowia w najbliższą sobotę (17 września) organizuje we wszystkich Oddziałach Wojewódzkich NFZ Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej Pacjenta - Leki 75+”. Tego dnia będzie można bliżej poznać założenia rządowego programu bezpłatnych leków dla seniorów - informuje Fundusz.

Kto jest uprawniony do otrzymania darmowych leków, które leki są bezpłatne i kto może wystawić na nie receptę – m.in. na takie pytania odpowiedzą eksperci z Funduszu lub przedstawiciele izb aptekarskich w specjalnych punktach informacyjnych.

Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą siedziby oddziałów, delegatur lub specjalne punkty NFZ będą mogli m.in. założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, sprawdzić swój status ubezpieczenia, odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Jak podaje Fundsuz, zainteresowani będą mogli również uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń zdrowotnych oraz programach profilaktycznych finansowanych przez Fundusz, zaopatrzeniu w wyroby medyczne lub zasadach wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe.

Dzień Otwarty ma ułatwić osobom pracującym załatwienie w NFZ spraw, na które w zwykłe dni brakuje im czasu. Ponadto wiele oddziałów przygotowało dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy, gadżety, bezpłatne publikacje i informatory.

Dolny Śląsk
Dolnośląski OW NFZ w ramach Dnia Otwartego organizuje mobilne stoisko edukacyjno- informacyjnego w Galerii „Aleja Bielany” we Wrocławiu. W najbliższą sobotę będzie można tam porozmawiać na temat bezpłatnych leków dla seniorów, leczenia w ramach NFZ, leczenia uzdrowiskowego, zaopatrzenia w wyroby medyczne, itd. Z kolei ratownicy medyczni będą uczyć jak postępować w stanach zagrożenia zdrowia lub życia, np. w sytuacji, gdy ktoś z domowników się zadławi lub dojdzie do zatrzymania krążenia.

Mazowsze
Także w Mazowieckim OW w Warszawie oraz delegaturach w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach eksperci odpowiedzą na każde pytania dotyczące darmowych leków dla osób starszych. Ponadto, dzięki współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego MEDITRANS, w siedzibie NFZ Mazowsze przy ul. Chałubińskiego w Warszawie, zostaną przeprowadzone krótkie kursy instruktażowe połączone z ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy wraz z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Podobny kursy zostaną przeprowadzone także w delegaturach w Ciechanowie, Ostrołęce i Siedlcach.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH