„NFZ bliżej pacjenta”: ponad 1000 osób odwiedziło płatnika

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   07-03-2017, 08:10

„NFZ bliżej pacjenta”: ponad 1000 osób odwiedziło płatnika NFZ informowało o możliwości dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego

Ponad 1000 osób odwiedziło w sobotę 4 marca br. Oddziały Wojewódzkie NFZ w ramach Dnia Otwartego „NFZ bliżej pacjenta. Sprawdź, czy jesteś ubezpieczony” - informuje Fundusz.

Na terenie całego kraju pracownicy NFZ udzielali informacji na temat możliwości dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, jaką dała znowelizowana ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej.

"Kto i w jaki sposób może dokonać wstecznego ubezpieczenia? Kiedy i gdzie należy zgłosić do ubezpieczenia członków rodziny?" - to niektóre z pytań, na jakie odpowiadali eksperci z NFZ, a także przedstawiciele z ZUS i KRUS, którzy zastali zaproszeni do współpracy.

Fundusz przypomina, że w związku z wejściem w życie 12 stycznia 2017 r. Ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, pojawiła się możliwość uporządkowania sytuacji ubezpieczeniowej tych pacjentów, którzy nie dopełnili formalności zgłoszenia do ubezpieczenia.

Nowelizacja prawa przewiduje, że w określonych przypadkach osoby, które były leczone bez prawidłowego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, mogą uniknąć poniesienia kosztów za uzyskane świadczenia zdrowotne i refundację leków, pod warunkiem dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia.

Oddziały Wojewódzkie NFZ od momentu wejścia w życie nowych przepisów informują pacjentów o możliwości dokonania „wstecznego” zgłoszenia do ubezpieczenia i służą pomocą w wyjaśnieniu wszelkich kwestii związanych z ubezpieczeniem. Szczegółowe informacje można uzyskać w Oddziałach Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH