NFZ czeka na opinie ws. umów w zakresie programów lekowych

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   03-08-2016, 08:43

NFZ czeka na opinie ws. umów w zakresie programów lekowych NFZ przekazał do zaopiniowania projekt zarządzenia

NFZ wydało komunikat w związku z przekazaniem do opiniowania projektu zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Jak czytamy w komunikacie,w związku z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2016 r. (Dz. Urz. MZ, poz. 68), Centrala NFZ przedstawia w celu wyrażenia opinii projekt zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Ponadto, projekt zarządzenia implementuje przepisy obwieszczenia. Zmiany polegają m.in. na określeniu wymagań dla programów lekowych: Leczenie pierwotnych niedoborów odporności u pacjentów dorosłych z zastosowaniem immunoglobuliny ludzkiej normalnej podawanej z rekombinowaną hialuronidazą ludzką oraz Leczenie przewlekłej białaczki limfocytowej obinutuzumabem. 

Zgodnie z wydanym komunikatem, opinie i uwagi do projektu zarządzenia w części dotyczącej nowych programów lekowych można nadsyłać do Centrali Funduszu do dnia 15 sierpnia 2016 r. na adres e-mail: sekretariat.dgl@nfz.gov.pl .

Szczegóły: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE