NFZ instruuje, jak zaktualizować ewidencję personelu apteki

Z URZĘDU

Autor: OIA w Olsztynie/rynekaptek.pl   05-04-2018, 12:37

NFZ instruuje, jak zaktualizować ewidencję personelu apteki NFZ ws. aktualizacji ewidencji personelu apteki (Fot. Archiwum)

Wydział Gospodarki Lekami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie zwraca się z ponowną prośbą o sprawdzenie i aktualizację ewidencji personelu zatrudnionego w aptekach.

Taką informację podała na swojej stronie Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie.

Prośba Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ ma związek z błędem „60507001: osoba realizująca receptę nie jest wykazana w ewidencji osób zatrudnionych w aptece”. NFZ zwraca się więc z ponowną prośbą o sprawdzenie i aktualizację ewidencji personelu zatrudnionego w aptekach.

Jak wyjaśnia, w tym celu należy zweryfikować w systemie, czy na liście znajdują się wszystkie osoby uprawnione do realizacji recept, oraz czy mają wprowadzone właściwie okresy realizacji recept.

Ponadto przypomina, że osoby, którym w systemie SZOI zmieniono numer prawa wykonywania zawodu farmaceuty na nowy wg notacji arabskiej muszą mieć uaktualniony ten numer również w systemie aptecznym.

NFZ prosi też o nie usuwanie z systemu personelu. Opcja "usuń" służy tylko i wyłącznie do usunięcia osoby omyłkowo wprowadzonej, która nigdy nie była zatrudniona w aptece/punkcie aptecznym. Jeśli osoba zakończyła okres zatrudnienia, należy wybrać opcję "zakończ zatrudnienie".

Więcej: http://olsztyn.oia.org.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH