NFZ: nowe zarządzenie dot. realizacji umów w zakresie POZ

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   07-02-2018, 14:03

NFZ: nowe zarządzenie dot. realizacji umów w zakresie POZ Nowe zarządzenie dot. realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie POZ (Fot. Archiwum)

NFZ wydał znowelizowane zarządzenie ws. określenia warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Niniejsze zarządzenie wprowadza zmiany do zarządzenia Nr 122/2017/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej nadając nowe brzmienie załącznikowi nr 4 do umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w POZ, której wzór stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.

Wprowadzenie omawianej modyfikacji, polega w szczególności na wykreśleniu (z załącznika nr 4 do umowy) wyrazów: „pieczątki i podpisu dyrektora jednostki”.

Oznacza to zatem, iż z dniem wejścia w życie zarządzenia nie będzie konieczności potwierdzania przez dyrektorów dps, placówek socjalizacyjnych, interwencyjnych lub resocjalizacyjnych liczby podopiecznych objętych świadczeniami lekarza/pielęgniarki poz ułatwi realizację umów POZ gwarantując jednocześnie możliwość monitorowania i kontrolowania udzielania przedmiotowych świadczeń opieki zdrowotnej.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH