NFZ: od 2017 pobieranie numerów recept na nowych zasadach

Z URZĘDU

Autor: NFZ Kraków/ rynekaptek.pl   15-11-2016, 12:40

NFZ: od 2017 pobieranie numerów recept na nowych zasadach Zmiany w pobieraniu numerów recept

Wydział Gospodarki Lekami Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie informuje, że z dniem 31 grudnia 2016 r. tracą moc umowy upoważniające do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych.

Osoby uprawnione, które po dniu 1 stycznia 2017 r. chciałyby mieć dostęp do pobierania numerów recept refundowanych, są zobligowane do niezwłocznego kontaktu z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, właściwym co do miejsca udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w celu otrzymania uprawnienia do pobierania numerów recept na nowych zasadach.

Osoby uprawnione do wystawiania recept, które obecnie mają podpisaną umowę upoważniającą do wystawiania recept i posiadają dostęp do Portalu Personelu, są zobowiązane do wnioskowania o utrzymanie dostępu po 31 grudnia 2016 r.

W tym celu należy jak najszybciej przekazać wnioski kierowane do NFZ, w postaci elektronicznej i papierowej, gdyż z dniem 1 stycznia 2017 r., w sytuacji nieprzekazania ich do MOW NFZ, uprawnienia do pobierania numerów recept zostaną automatycznie odebrane.

Więcej: http://www.nfz-krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH