NFZ: projekt zarządzenia ws. leczenia szpitalnego

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   14-03-2017, 08:49

NFZ: projekt zarządzenia ws. leczenia szpitalnego NFZ ws. świadczeń udzielanych w ramach opieki kompleksowej

Centrala NFZ publikuje projekt zarządzenia Prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia kompleksowe, w celu wyrażenia opinii przez właściwe w sprawie podmioty.

Projekt niniejszego zarządzenia stanowi realizację przepisów rozporządzeń Ministra Zdrowia z 16 grudnia 2016 r. zmieniających rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu: leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz rehabilitacji leczniczej.

Wymienione świadczenia wprowadzają do wykazu świadczeń gwarantowanych świadczenie: „opieka kompleksowa po zawale mięśnia sercowego” oraz przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2 marca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Jak informuje Fundusz, w związku z ww. przepisami, uwzględniając konieczność zapewnienia pacjentom po zawale mięśnia sercowego kompleksowego dostępu do specjalistycznych świadczeń opieki zdrowotnej, tj. zabiegów kardiologii interwencyjnej, kompleksowej rehabilitacji, elektroterapii i specjalistycznej opieki kardiologicznej, wraz z zapewnieniem jej ciągłości w okresie 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca, wprowadzono do finansowania nowy zakres świadczeń – kompleksowa opieka po zawale mięśnia sercowego.

W celu przeprowadzenia postępowania w sprawie zawarcia umów ze świadczeniodawcami zgodnie z kryteriami wyboru ofert określonymi w ww. rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 2 marca 2017 r., warunki zawierania i realizacji umów w zakresie: Kompleksowa opieka po zawale mięśnia sercowego, przeniesione zostały do odrębnego zarządzenia Prezesa NFZ w rodzaju leczenie szpitalne – świadczenia kompleksowe.

Konsekwencją wyodrębnienia nowego zarządzenia dedykowanego dla świadczeń udzielanych w ramach opieki kompleksowej, jest wprowadzenie nowego wzoru umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej: leczenie szpitalne - świadczenia kompleksowe.

Wprowadzając opiekę kompleksową oczekuje się przede wszystkim poprawy jakości opieki nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego oraz efektywności leczenia, w tym zmniejszenia liczby rehospitalizacji poprzez ułatwienie dostępności do świadczeń.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH