NFZ: projekt zarządzenia ws. umów na programy lekowe

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   15-11-2016, 08:21

NFZ: projekt zarządzenia ws. umów na programy lekowe NFZ przedstawia w celu wyrażenia opinii projekt zarządzenia dot. umów na programy lekowe.

NFZ opublikował projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Projekt zarządzenia implementuje przepisy obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 21 października 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2016 r. Zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu prawnego.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 1 listopada 2016 r. z wyjątkiem § 1 pkt 2 w zakresie: poz. 14 - Diagnostyka w programie leczenia neoadjuwantowego raka piersi lub leczenia zaawansowanego raka piersi (załącznika nr 2 do niniejszego zarządzenia), która wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2016 r.

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można nadsyłać do Centrali Funduszu do dnia 29 listopada 2016 r. na adres e-mail: sekretariat.dgl@nfz.gov.pl.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH