NFZ: projekt zarządzenia ws. zmian w programie leczenia SM

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   28-07-2017, 11:12

NFZ: projekt zarządzenia ws. zmian w programie leczenia SM Zaproponowana zmiana ma na celu umożliwienie precyzyjnego monitorowania leczenia pacjentów, w ramach programu lekowego Leczenie stwardnienia rozsianego

NFZ opublikował projekt zarządzenia określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Zmiany wprowadzane zarządzeniem wynikają z konieczności dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu prawnego. Polegają one między innymi na tym, że decyzja o leczeniu substancją czynną alemtuzumab może być podjęta po konsultacji z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii lub specjalistą neurologii, który posiada odpowiednie doświadczenie w leczeniu chorych ze stwardnieniem rozsianym substancjami czynnymi refundowanymi w ramach programu lekowego leczenia stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu.

Zaproponowana zmiana ma na celu umożliwienie precyzyjnego monitorowania leczenia pacjentów, w ramach programu lekowego Leczenie stwardnienia rozsianego, u których zastosowano produkt leczniczy alemtuzumab (Lemtrada), który cechuje się silnym działaniem immunosupresyjnym.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH