NFZ: „Rejestr zablokowanych recept lekarskich” już działa

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   31-12-2015, 10:32

NFZ: „Rejestr zablokowanych recept lekarskich” już działa NFZ naprawił błedy wystepujące w systemie rejestru recept

Do Śląskiej Izby Aptekarskiej dotarła odpowiedź z DGL na pismo z 2 grudnia br. w sprawie pozyskania informacji o niedziałającym portalu „Rejestr zablokowanych recept lekarskich”. System został naprawiony

„Informujemy ,  że  choć  strona się  otwiera  (a  i  to  nie  za  każdym  razem),  to  nie  da  się  pobrać  komunikatów o numerach od 1185 do 1193 (wydanych w dniach 27. i 29.XI). Na liście komunikaty te  występują, ale zamiast ich zawartości można po około minucie zobaczyć jedynie: Błąd serwera! Serwer  napotkał  błąd  wewnętrzny  i  nie  jest  w  stanie  zrealizować  twojego  żądania.  Serwer  jest  przeciążony lub napotkał na błąd w skrypcie CGI.  Poza tym nie działa tzw.  web service , co uniemożliwia automatyczne pobranie komunikatów do programu  aptecznego” – informowała Izba.

NFZ odpowiada:

Departament Gospodarki Lekami wraz z Departamentem Informatyki Narodowego Funduszu Zdrowia, po analizie zgłoszonego przez Państwa problemu wyjaśnia, że błędy w systemie informatycznym NFZ zostały wyeliminowane i obecnie portal funkcjonuje prawidłowo.

Ponadto DGL zobowiązuje się do usprawnienia narzędzi informatycznych do pobierania z portalu plików do systemów aptecznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH