NFZ: skrupulatnie weryfikujemy dane przekazane z aptek

Z URZĘDU

Autor: nfz-wroclaw.pl/ rynekaptek.pl   07-12-2017, 15:26

NFZ: skrupulatnie weryfikujemy dane przekazane z aptek Brak odpowiedzi, jak również przesłanie niekompletnych oświadczeń, będzie skutkowało wystawieniem wezwania do zapłaty (fot. archiwum)

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu informuje, iż dokonuje bieżącej oraz wstecznej weryfikacji danych przekazanych przez apteki w zakresie wystawienia przez lekarzy uprawnionych recept na rzecz osób, które figurowały w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych jako nieubezpieczone w dniu wystawienia recepty.

W tym celu urzędnicy występują do świadczeniodawców lub lekarzy o przedstawienie dokumentu potwierdzającego prawo pacjenta do świadczeń w dniu wystawienia recepty lub oświadczenia złożonego przez pacjenta.

Obowiązek posiadania stosownej dokumentacji, w przypadku braku potwierdzenia uprawnień za pośrednictwem systemu eWUŚ, wynika wprost z art. 50 ust. 6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1938) - informuje dolnośląski NFZ.

- Brak odpowiedzi, jak również przesłanie niekompletnych oświadczeń, będzie skutkowało wystawieniem wezwania do zapłaty - dodaje.

Jak informuje płatnik "składane dokumenty są skrupulatnie weryfikowane. Wyłącznie prawidłowe i kompletne stają się podstawą do odstąpienia od dochodzenia roszczeń w stosunku do świadczeniodawców lub lekarzy wystawiających recepty na rzecz osób nieuprawnionych".

Składane oświadczenia odnośnie problemów z dostępem do systemu eWUŚ, zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, nie stanowią podstawy do zaniechania dochodzenia roszczeń przez NFZ - podkreślono w komunikacie.

Więcej: https://www.nfz-wroclaw.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH