NFZ: więcej pieniędzy na leczenie zaćmy

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   17-02-2017, 09:22

NFZ: więcej pieniędzy na leczenie zaćmy Będą krótsze kolejki dla oczekujących na operację usunięcia zaćmy

Prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 rok. Fundusz zwiększył pulę środków na świadczenia w celu zmniejszenia kolejek osób oczekujących na operację usunięcia zaćmy.

Zgodnie z zarządzeniem z 16 lutego br., w planie finansowym NFZ na 2017 rok zwiększa się pozycję B2 „Koszty świadczeń opieki zdrowotnej” w planach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia o kwotę 57 094 tys. zł.

Środki te pochodzą z funduszu zapasowego NFZ, z przeznaczeniem na zmniejszenie liczby osób oczekujących na operację usunięcia zaćmy.

Wartość środków, o których mowa wyżej, została oszacowana jako iloczyn liczby osób oczekujących na operację usunięcia zaćmy – przypadek pilny – oraz średniej ceny zabiegu usunięcia zaćmy.

Jednocześnie podział dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej pomiędzy oddziały wojewódzkie NFZ nie musi być dokonywany zgodnie z obowiązującym algorytmem podziału środków pomiędzy oddziały wojewódzkie Funduszu z przeznaczeniem na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH