NFZ wprowadza nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   02-01-2018, 09:03

NFZ wprowadza nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży Modyfikacja zarządzenia polega na dodaniu nowego produktu rozliczeniowego (Fot. Archiwum)

NFZ opublikował zmienione zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Wprowadzono nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży „podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD – ujemnej”.

Jak wyjaśnia Fundusz, zmiana wprowadzona niniejszym zarządzeniem, zmieniającym zarządzenie Nr 62/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna polega na wprowadzeniu produktu rozliczeniowego – podanie immunoglobuliny anty RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży, w ramach świadczeń w poradni położniczo-ginekologicznej.

Produkt ten przewidziany został do sumowania z innymi typami porad realizowanych w poradni położniczo-ginekologicznej, a jego wycena odpowiada urzędowej cenie zbytu określonej w załączniku do Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dla których ustalono urzędową cenę zbytu.

Skutek finansowy szacuje się na 16 080 000 zł rocznie - czytamy.

Zgodnie z zarządzeniem, zmiany wejdą w życie po upływie 30 dni od dnia jego podpisania.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH