NFZ wprowadza zmiany w zakresie chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   12-10-2016, 09:09

NFZ wprowadza zmiany w zakresie chemioterapii NFZ zmienia zarządzenie rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

NFZ opublikował zarządzenie Prezesa Funduszu Nr 104/2016/DGL zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Zmiany zostały wprowadzone do zmienionego zarządzenia  Nr 75/2016/DGL  Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 lipca 2016 r. oraz do zarządzenia Nr 91/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2016 r.

Na podstawie art. 102 ust. 5 pkt 21 i 25 oraz art. 146 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581, z późn. zm.1)) zarządzenie określa:

• Katalog świadczeń dodatkowych - leczenie szpitalne – chemioterapia w § 4 w ust. 1 pkt 4 otrzymuje brzmienie:
- części A – substancje czynne wchodzące w skład leków niedopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz
- części B – substancje czynne wchodzące w skład leków czasowo niedostępnych w obrocie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

• w § 6 ust. 6 otrzymuje brzmienie:
- „Porada ambulatoryjna związana z chemioterapią dotyczy wizyty ambulatoryjnej, w ramach której świadczeniobiorcy wykonywane jest badanie lekarskie, w trakcie którego są udzielane lub zlecane niezbędne świadczenia diagnostyczne i terapeutyczne oraz podawane lub wydawane leki przeciwnowotworowe lub leki wspomagające, celem samodzielnego ich przyjmowania przez świadczeniobiorcę w warunkach domowych.”

„Porada ambulatoryjna ma na celu zastosowanie/wydanie pacjentowi leku przeciwnowotworowego z katalogu określonego w załączniku nr 1n do zarządzenia lub zastosowanie procedury z katalogu określonego w załączniku nr 1t do zarządzenia. W sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na zastosowanie leku przeciwnowotworowego”.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH