NFZ ws. aneksowania umów na dostawę wyrobów medycznych

Z URZĘDU

Autor: OIA w Częstochowie/rynekaptek.pl   05-12-2016, 15:37

NFZ ws. aneksowania umów na dostawę wyrobów medycznych NFZ ws. w sprawie aktualizacji danych na portalu świadczeniodawcy.

Śląski Odział Wojewódzki NFZ wydał komunikat w sprawie aneksowania umów na portalu świadczeniodawny z zakresu realizacji zaopatrzenia w wyroby medyczne i środki pomocnicze wydawane na zlecenie.

W związku z kopiowaniem umów z zakresu ZPO na rok 2017, umożliwiającym elektroniczne kontynuowanie umowy, Śląski OW NFZ w Katowicach informuje o konieczności sprawdzenia i ewentualnie dokonania stosownych zmian w swoim potencjale na Portalu Świadczeniodawcy.

NFZ zwraca uwagę, że należy w szczególności sprawdzić harmonogramy miejsc udzielania świadczeń i harmonogramy zatrudnionego personelu, dotyczy to także podwykonawców – dostosować dostępność od 01 stycznia 2017 r.

Należy także dostosować nazwy handlowe wyrobów medycznych, które zostały wykazane w Załączniku nr 1 do umowy „Harmonogram-Zasoby”, tak aby były zgodne z § 11, ust.5 Zarządzenia nr 59/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Jednocześnie w związku z korektą słownika asortymentowo-cenowego na rok 2017, polegającą na zmianie w kodzie P.127. (z kropką) na kod P.127 (bez kropki), należy aneksować umowę usuwając produkty z kodem P.127. (z kropką) i dodając właściwe produkty z kodem tj. P.127 (bez kropki). Niewykonanie tej operacji może skutkować brakiem wózka inwalidzkiego ręcznego o kodzie P. 127 w umowie na 2017 rok.

Fundusz wskazuje, że korekty dotyczące pkt 1 należy dokonać tylko w danych na Portalu Świadczeniodawcy, a zmiany dotyczące pkt 2 i 3 zgłaszać pisemnie i elektronicznie zgodnie z przyjętą procedurą zgłaszania zmian w asortymencie (forma elektroniczna oraz pisemna zawierająca numer zestawu, który ma obowiązywać w umowie od stycznia 2017 r.)

Powyższych zmian należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 grudnia br. Po tym terminie Śląski OW NFZ przeprowadzi w systemie informatycznym proces Automatycznego Tworzenia Szablonów Umów w rodzaju ZPO na rok 2017.

Oznacza to, że dane przekopiowane z aktualnej umowy będą obowiązywały od 1 stycznia 2017 roku.

Więcej: http://czestochowa.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH