NFZ ws. błędów w wykazie refundacyjnym

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   08-03-2018, 11:25

NFZ ws. błędów w wykazie refundacyjnym Odpowiedź prezesa NFZ dot. błędów w Obwieszczeniu MZ z dnia 21 grudnia 2017 roku (Fot. Pixabay)

NFZ skierował pismo do prezes NRA Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej ws. błędów w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2017 roku. Chodzi o opublikowanie w obwieszczeniu 8 leków, które od 1 stycznia 2018 r. nie podlegają refundacji.

Jak wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia, w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2017 r., w sprawie wykazu leków refundowanych na dzień 1 stycznia 2018 r., w wykazie leków refundowanych dostępnych w aptece na receptę, opublikowano dane produktów leczniczych, która od 1 stycznia 2018 roku nie podlegają refundacji i tym samym nie są finansowane przez NFZ.

Usunięte z listy refundacyjnej preparaty znalazły się w Repozytorium Obwieszczeń. Komunikat dot. przedmiotowych leków został przekazany oddziałom NFZ w dniu 9 stycznia br. przez Departament Gospodarki Lekami.

W przedmiotowej sprawie zostało wystosowane do dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ stanowisko Centrali Funduszu w dniu 19 stycznia 2018 r.

NFZ jednocześnie informuje, że zgadza się ze stanowiskiem Ministra Zdrowia wyrażonym w piśmie skierowanym do prezes NRA, Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej.

Resort Zdrowia uzgodnił z Funduszem, że naniesienie niezbędnych poprawek nastąpi przy publikacji obwieszczenia Ministra Zdrowia ws. wykazu leków refundowanych.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH