NFZ ws. projektu w zakresie chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   26-09-2016, 12:41

NFZ ws. projektu w zakresie chemioterapii NFZ przygotował projekt w celu wyrażenia opinii.

Centrala NFZ przygotowała projekt zmiany zarządzenia Prezesa NFZ ws. określania warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapii. Zmiany są efektem problemów z dostępnością oksaliplatyny.

Jak podaje NFZ, w związku ze zmianą obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 19 sierpnia 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2016 r. (Dz. Urz. MZ, poz. 79) oraz konieczność zabezpieczenia dla pacjentów substancji czynnej oxaliplatinum, poprzez dodanie nowego świadczenia do katalogu 1t – katalog świadczeń dodatkowych, Ministerstwo przygotowało projekt skierowany do konsultacji społecznych. 

Zmiany zaszły m.in. w Katalogu świadczeń dodatkowych - leczenie szpitalne - chemioterapia, z uwagi na problemy z dostępnością oksaliplatyny na terytorium Polski.

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można nadsyłać do Centrali Funduszu do dnia 6 października 2016 r. na adres e-mail: sekretariat.dgl@nfz.gov.pl.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH