NFZ ws. przyjęcia planu pracy Funduszu na 2017 rok

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   31-01-2017, 08:41

NFZ ws. przyjęcia planu pracy Funduszu na 2017 rok W ocenie Rady Funduszu, Plan Pracy NFZ na 2017 r., odpowiada obowiązującym przepisom prawa

Rada NFZ wydała uchwałę w sprawie przyjęcia Planu Pracy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 rok. W ocenie Rady, plan jest zgodny z prawem. Zastrzeżenia budzi brak szczegółowych informacji na temat likwidacji NFZ.

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia, po rozpatrzeniu wniesionego w dniu 19 stycznia 2017 r. wniosku zastępcy prezesa NFZ do spraw medycznych wyznaczonego przez Ministra Zdrowia do pełnienia obowiązków prezesa NFZ, przyjmuje Plan pracy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 rok, stanowiący załącznik nr 1 wraz ze stanowiskiem Rady ujętym w załączniku nr 2 do niniejszej uchwały.

Załącznik nr 2 do uchwały Funduszu z 26 stycznia br. określa z kolei stanowisko Rady Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie planu Pracy NFZ na 2017 rok.

W ocenie Rady Funduszu, przyjęty uchwałą Plan Pracy NFZ na 2017 r., odpowiada obowiązującym przepisom prawa.

Jednakże Rada Funduszu ma świadomość, że w trakcie realizacji może wystąpić konieczność jego zmian, dostosowujących do możliwych przyszłych regulacji prawnych.

- Rada Funduszu z troską i niepokojem odnotowuje brak możliwości zapoznania się, na tym etapie, ze szczegółowymi informacjami na temat zapowiadanej likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia – czytamy.

Zdaniem Rady, informowanie Rady Funduszu o planach dotyczących funkcjonowania NFZ, poprawi warunki racjonalnego planowania wykonywania zadań publicznych Funduszu i przygotowania tej instytucji do zapowiadanych zmian systemowych.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH