NFZ: zarządzenie wprowadzające nowe świadczenia z zakresu opieki specjalistycznej

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   15-03-2018, 12:11

 NFZ: zarządzenie wprowadzające nowe świadczenia z zakresu opieki specjalistycznej Dokonano zmian w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (Fot. Archiwum)

Prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

Niniejsze zarządzenie stanowi wprowadzenie do finansowania i rozliczania świadczeń: porada specjalistyczna – choroby wewnętrzne oraz porada specjalistyczna – pediatria. Są to, wynikające z nowelizacji rozporządzenia AOS, produkty dedykowane do rozliczania świadczeń kontrolnych realizowanych na rzecz pacjentów, którzy hospitalizowani byli w oddziale o profilu choroby wewnętrzne lub odpowiednio – pediatria.

Dokonano także korekty sposobu rozliczania świadczenia: podanie immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży. Polega ona na zmianie, z wyceny punktowej, w wysokości 268 pkt, na rozliczanie w oparciu o posiadaną przez świadczeniodawcę fakturę zakupową za lek. Koszt leku wynikający z faktury, dosumowywany jest do wyceny odpowiedniej porady specjalistycznej zrealizowanej w poradni położniczo-ginekologicznej.

Powyższa zmiana sposobu rozliczania przedmiotowych świadczeń za okres sprawozdawczy począwszy od miesiąca marca, pozwoli na ich rozliczenie w kwietniu b.r. i miesiącach kolejnych wg zmodyfikowanych zasad, co umożliwi uniezależnienie poziomu finansowania od ceny punktu u poszczególnych świadczeniodawców, nie może jednak przekraczać urzędowej ceny zbytu dla powyższego wskazania.

Doprecyzowaniu i uszczegółowieniu zostały poddane także przepisy odnoszące się do rozliczania wstępnej i pogłębionej diagnostyki onkologicznej w zależności od terminowości jej realizacji, co stanowi dostosowanie do przepisów rozporządzenia AOS.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH