NFZ: zarządzenie ws. umów na programy lekowe

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   20-12-2017, 09:03

NFZ: zarządzenie ws. umów na programy lekowe Realizacja i finansowanie świadczeń odbywa się na podstawie umowy zawieranej pomiędzy świadczeniodawcą a oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia (fot. archiwum)

NFZ opublikował zarządzenie prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe.

Realizacja i finansowanie tych świadczeń odbywa się na podstawie umowy zawieranej pomiędzy świadczeniodawcą a oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kryteria dotyczące - świadczeniobiorców kwalifikujących się do leczenia w ramach programu; dawkowania leków w programie; badań diagnostycznych wykonywanych w ramach programu - są określone w obwieszczeniu ministra zdrowia, wydanym na podstawie art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Przedmiotem postępowania w sprawie zawarcia umowy jest wyłonienie świadczeniodawców do realizacji programów lekowych odpowiednio na obszarze: województwa; grupy powiatów lub miasta i grupy powiatów; miasta; powiatu.

Więcej: http://nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH