NFZ: zmiana zarzadzenia ws. pilotażu w POZ PLUS

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   21-03-2018, 15:38

NFZ: zmiana zarzadzenia ws. pilotażu w POZ PLUS Program POZ PLUS - w tym m.in. na zatrudnienie koordynatorów, dodatkowe badania i konsultacje oraz bilanse chorych - będzie finansowane ze środków europejskich (fot. archiwum)

Na stronie NFZ w środę (21 marca) ukazało się zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej POZ PLUS.

Fundusz informuje, że „w zarządzeniu nr 23/2018/DAiS Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 16 marca 2018 r. w sprawie programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej POZ PLUS wprowadza się następujące zmiany:

1) załącznik nr 2b „Katalog świadczeń w programie zarządzania chorobą” otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia;
2) w załączniku 4b „Procedura wyboru realizatorów programu pilotażowego POZ PLUS” załącznik nr 18 do procedury „Protokół z przeprowadzenia audytu ex-ante” otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego zarządzenia”.

Przypomnijmy, że zarządzenie w sprawie programu POZ PLUS ukazało się w poniedziałek (19 marca). - Zarządzenie opublikowano w związku z umową grantową o dofinansowanie nr POWR.05.02.00-00-0039/17-00 z dnia 28 listopada 2017 r. zawartą przez NFZ ze Skarbem Państwa - ministrem zdrowia - informował NFZ.

Zarządzenie przewiduje m.in. o wybór realizatorów programu pilotażowego, określa zasady procedury odwoławczej, zawierania umów, finansowania pilotażu; określa też warunki udziału świadczeniobiorcy i zasady przyznawania i udzielania grantu. 

Program POZ PLUS - w tym m.in. na zatrudnienie koordynatorów, dodatkowe badania i konsultacje oraz bilanse chorych - będzie finansowane ze środków europejskich. Dzięki programowi pacjenci z 11 chorobami przewlekłymi mają szybciej trafiać do specjalistów i na wszystkie badania.

Pilotaż ma być realizowany w 45 wyłonionych w drodze konkursu poradniach rodzinnych w całym kraju, do których zapisanych jest łącznie około 300 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH