NFZ: zmiany w zakresie chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   31-10-2016, 11:39

NFZ: zmiany w zakresie chemioterapii NFZ zmienia zarządzenie rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

NFZ opublikował zarządzenie Prezesa Funduszu Nr 111/2016/DGL zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Zmiany zostały wprowadzone do zmienionego zarządzenia Nr 104/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 11 października 2016 r. 

Na podstawie art. 102 ust. 5 pkt 21 i 25 oraz art. 146 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,  zarządzenie określa:

• § 5 ust. 2 otrzymuje brzmienie: „Świadczeniodawca jest zobowiązany do realizacji świadczeń we wszystkich trzech trybach, o których mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem umów zawartych do dnia 30 czerwca 2016 r";

• Do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie zarządzenia, stosuje się przepisy zarządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia;

• Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ obowiązani są do wprowadzenia do postanowień umów zawartych ze świadczeniodawcami zmian wynikających z wejścia w życie niniejszego zarządzenia.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH