NFZ: zmiany w zakresie realizacji umów w chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   18-01-2018, 12:55

NFZ: zmiany w zakresie realizacji umów w chemioterapii Nowe zarządzenie dot. realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia (Fot. Archiwum)

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Niniejsze zarządzenie wprowadza zmiany, które mają na celu dostosowanie przepisów zarządzenia do aktualnego stanu faktycznego w zakresie refundacji leków stosowanych w chemioterapii, tj. do obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków.

Dodatkowo, analogicznie jak w przypadku programów lekowych, wprowadzono przepis pozwalający świadczeniodawcy zakwalifikowanemu do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej na złożenie wniosku o utworzenie nowego miejsca udzielania świadczeń z zakresu chemioterapii.

Jak wyjaśnia Fundusz, złożenie wniosku będzie dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy nowe miejsce udzielania świadczeń nie może zostać objęte umową o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w trybie art. 139 ustawy o świadczeniach, zgodnie z art. 159a ustawy o świadczeniach.

Wniosek będzie mógł dotyczyć jedynie dotychczas realizowanych trybów udzielania świadczeń z zakresu chemioterapii, czyli trybie hospitalizacji, jednodniowym, ambulatoryjnym.

Zgodnie z zarządzeniem, zmiany mają wejść w życie z dniem następującym po dniu podpisania, z mocą od dnia 1 stycznia 2018 roku.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH