NFZ: zmiany w zarządzeniu dot. leczenia szpitalnego

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   16-01-2018, 13:14

NFZ: zmiany w zarządzeniu dot. leczenia szpitalnego Nowy projekt zarządzenia dot. realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne (Fot. Archiwum)

Centrala NFZ przedstawia znowelizowany projekt zarządzenia Prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Zmiany polegają na wprowadzeniu zmodyfikowanych produktów rozliczeniowych dedykowanych do rozliczania krwi i jej składników (katalog 1c). Wprowadzenie wynika z regulacji wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 lipca 2017 r. w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2018 r.

Zmiana dotyczy także wprowadzenia nowego produktu rozliczeniowego "Konsultacja w zakresie kwalifikacji do wykonania znieczulenia do zabiegu operacyjnego, diagnostycznego lub leczniczego". Zmiana ta wynika z regulacji wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 15 grudnia 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH