NFZ: zmiany w zarządzeniu dot. programów lekowych

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   18-01-2018, 10:08

NFZ: zmiany w zarządzeniu dot. programów lekowych Zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów do aktualnego stanu faktycznego w zakresie refundacji leków stosowanych w programach lekowych (Fot. Archiwum)

Prezes NFZ wydał znowelizowane zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe.

Zmiany dokonane w zarządzeniu wynikają z konieczności dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu faktycznego w zakresie refundacji leków stosowanych w programach lekowych, czyli do obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2018 r.

Zmiany te dotyczą w szczególności na dostosowania § 8 pkt 4, § 9 ust. 2 oraz §18 do zmian wynikających z dodania nowych załączników do zarządzenia:

„ Współpracy z zespołem koordynacyjnym i przekazywania zespołowi koordynacyjnemu dokumentów wymaganych zgodnie z załącznikami nr 6 16, 18 i 19 do zarządzenia, jeżeli opis programu przewiduje funkcjonowanie takiego zespołu”;

„W pkt 6 lit. b otrzymuje brzmienie: karty wydania leków, której wzór jest określony w załączniku nr 5 do zarządzenia;”;

Z kolei w przypadku, gdy opis programu lekowego przewiduje funkcjonowanie zespołu koordynacyjnego ostateczna kwalifikacja świadczeniobiorcy do tego programu dokonywana jest zgodnie z zasadami określonymi w załącznikach nr 6-16, 18 i 19 do zarządzenia.

Zgodnie z nowym zarządzeniem, proponuje się wejście w życie projektowanych regulacji z dniem następującym po dniu podpisania zarządzenia, z mocą od dnia 1 stycznia 2018 r.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH