NIA ws. terminów ważności zgód na środki odurzające

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   12-12-2016, 15:44

NIA  ws. terminów ważności zgód na środki odurzające NIA przypomina o terminach ważności zgód dot. środków odurzających.

Naczelna Izba Aptekarska podaje informacje w sprawie terminu ważności zgód wydawanych na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające i substancje psychotropowe.

Informacja jest skierowana do aptek zaopatrujących podmioty lecznicze nie posiadające apteki szpitalnej, działu farmacji szpitalnej oraz gabinety lekarskie lub zakłady lecznicze dla zwierząt.

Izba przypomina, że zgodnie z art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 2016 roku, zgody na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające grup I-N, II-N, III-N i IV-N lub substancje psychotropowe grup II-P, III-P i IV-P, dopuszczonych do obrotu jako produkty lecznicze, wydaje się na czas określony, nie dłuższy niż 3 lata.

Dodaje, że zgody na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające grup I-N, II-N, III-N i IV-N lub substancje psychotropowe grup II-P, III-P i IV-P, dopuszczonych do obrotu jako produkty lecznicze, wydane przed zmianą ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zachowują ważność do czasu upływu wskazanych w nich terminów ważności, nie dłużej jednak niż do dnia 1 stycznia 2017 roku.

Zapisy te są zgodne z ustawą przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw z dnia 24 kwietnia 2015 roku.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH