NIA ws. zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   31-08-2016, 08:34

NIA ws. zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki NIA w sprawie zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki.

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska - Rutkowska wydała komunikat w sprawie zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne przysługujące świadczeniobiorcom, którzy ukończyli 75. rok życia.

W dniu 12 czerwca 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 18 marca 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 652).

Ww. nowelizacja wprowadziła do polskiego porządku prawnego regulacje dotyczące zaopatrzenia osób, które ukończyły 75. rok życia, w bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne - czytamy w komunikacie.

W ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581, z póżn. zm.|, zwanej dalej „ustawą o świadczeniach", dodano m.in. art. 43a.

Komunikat NIA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH