NIK podziękowała ZZPF. Za co?

Z URZĘDU

Autor: ZZPF/ rynekaptek.pl   17-04-2018, 09:45

NIK podziękowała ZZPF. Za co? Związek zaoferował wsparcie dla NIK w zakresie wiedzy i przygotowania zakresu obowiązków na stanowisko farmaceuty weterynaryjnego (fot. archiwum)

NIK informuje, że skierował pismo Związku Zawodowego Pracowników Farmacji do właściwej merytorycznie jednostki kontrolnej Izby i będzie mogło zostać wykorzystane w przyszłości, np. w toku kontroli w zakresie chowu zwierząt.

"Dziękuję za nadesłane do NIK pismo zawierające stanowisko odnoszące się do ustaleń NIK z kontroli pt. "Wykorzystanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej w województwie lubuskim" oraz zwrócenie uwagi na kwestię braku narzędzi służących NIK do kontroli ilości dawek antybiotyków w w hodowli zwierząt" - napisano w odpowiedzi na pismo ZZPF.

NIK dodaje, że "doceniając zaangażowanie Związku i chęć aktywnego włączenia się w proces rozwiązywania problemów dotyczących omawianego obszaru, pismo zostało skierowane do właściwej merytorycznie jednostki kontrolnej Izby i będzie mogło zostać wykorzystane w przyszłości, np. w toku przygotowań do kolejnych czynności kontrolnych nawiązujących do tematyki hodowli i chowu zwierząt".

Jak informowaliśmy w marcu br., Związek Zawodowy Pracowników Farmacji (ZZPF) wydał stanowisko w sprawie raportu NIK dotyczącego stosowania antybiotyków u zwierząt hodowlanych.

W piśmie ZZPF podniósł brak narzędzi posiadanych przez NIK do kontroli ilości dawek antybiotyków, jakie są używane w hodowli oraz częstości ich podawania.

Przypomina, że istnieje taki specjalista jak farmaceuta, który wydaje leki weterynaryjne i doradza właścicielom zwierząt domowych oraz gospodarskich.

Związek zaoferował wsparcie dla NIK w zakresie wiedzy i przygotowania zakresu obowiązków na stanowisko farmaceuty weterynaryjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH