NIL przypomina o zasadach pobierania numerów recept na leki refundowane

Z URZĘDU

Autor: NIL/rynekaptek.pl   09-08-2016, 13:44

NIL przypomina o zasadach pobierania numerów recept na leki refundowane Po 1 stycznia 2017 r. będą obowiązywać nowe zasady wydawania recept na leki refundowane,

Naczelna Izba Lekarska przypomina, że z dniem 1 stycznia 2017 r., wygasną umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane. NFZ będzie przydzielał indywidualne numery recept.

Lekarzy i lekarzy dentyści będą obowiązywać nowe zasady pobierania numerów recept na leki refundowane. Jeżeli będą chcieli korzystać z tego uprawnienia będą musieli uzyskać indywidualne numery recept przydzielane przez Narodowy Fundusz Zdrowia .

NIL informuje, że lekarze i lekarze dentyści, którzy posiadają umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane i zmierzają wystawiać takie recepty po 1 stycznia 2017 r. będą mogli, z dużym wyprzedzeniem zgłosić, za pośrednictwem Portalu NFZ, chęć wystawiania takich recept po 1 stycznia 2017 r., co pozwoli uniknąć problemów z możliwością wystawiania takich recept na przełomie roku.

Ponadto, NIL informuje, że na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia zamieszczony został komunikat adresowany do osób uprawnionych do wystawiania recept na leki refundowane dotyczący zasad pobierania numerów recept do ordynacji takich leków po 1 stycznia 2017 r. za pośrednictwem Portalu NFZ.

Informacje o zasadach udostępniania tych numerów, wraz z linkami do treści zarządzeń Prezesa NFZ regulujących te kwestie dostępne są na stronie internetowej NFZ.

Portal NFZ będzie umożliwiał osobom uprawnionym do wystawiania recept:

• przygotowanie, wydruk i przekazanie wniosku w postaci elektronicznej o utrzymanie uprawnień do pobierania numerów recept po wygaśnięciu umów upoważniających do wystawiania recept, które wygasają z dniem 31 grudnia 2016 r.,
• przygotowanie i wydrukowanie oświadczenia o rozwiązaniu umowy upoważniającej do wystawiania recept z jednoczesnym wnioskiem o utrzymanie, bądź nie, dostępu do Portalu NFZ oraz uprawnień do pobierania numerów recept po rozwiązaniu umowy upoważniającej,

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH