NIL ws. umów na wystawianie leków refundowanych

Z URZĘDU

Autor: NIL/rynekaptek.pl   20-12-2016, 11:25

NIL ws. umów na wystawianie leków refundowanych NIL o refundacji bez umów.

Naczelna Izba Lekarska przypomina, że 1 stycznia 2017 r. wygasną umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane.

Wskazuje, że wystawanie przez lekarza niebędącego lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego recept na leki refundowane po 31 grudnia 2016 r. wymaga posiadania aktywnego konta w Portalu NFZ.

- Osoby uprawnione obecnie na podstawie zawartych z NFZ umów upoważniających do wystawiania recept na leki refundowane, które po dniu 1 stycznia 2017 r. chcą mieć dostęp do pobierania numerów recept refundowanych, powinny skontaktować się osobiście, telefonicznie lub poprzez stronę internetową z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, właściwym co do miejsca udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w celu otrzymania uprawnienia do pobierania numerów recept na nowych zasadach – informuje NIL.

Zmiany nie dotyczą lekarzy i lekarzy dentystów ubezpieczenia zdrowotnego, tj. będącymi świadczeniodawcami, z którymi NFZ zawarł umowę o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej albo którzy są zatrudnieni lub wykonują zawód u takiego świadczeniodawcy.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH