NRA pisze do MZ w sprawie wyjaśnienia formalnych braków na receptach

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   22-12-2015, 13:13

NRA pisze do MZ w sprawie wyjaśnienia formalnych braków na receptach Prezes NRA zapytuje ministra zdrowia o regulacje formalności nowych zasad wystawiania recept. Fot. Rynek Aptek

Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA  zwrócił się do Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia w sprawie braków formalnych na receptach w obliczu nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.

Prezes NRA zapytuje, czy realizacja recepty - w związku z wprowadzonymi zmianami – w zakresie dotyczącym kodu pocztowego oraz numeru telefonu wystawiającego receptę może być powodem braku refundacji.

W art. 96 a ustawy Prawo farmaceutyczne elementami niezbędnymi na recepcie są m. in. kod pocztowy i numer telefonu kontaktowego osoby wystawiającej receptę. Dane te nie były do tej pory uwzględniane w rozporządzeniu MZ w sprawie recept lekarskich. Chodzi o obowiązujące rozporządzenie z 8 marca 2012 r.

„Nieuwzględnienie tych danych przy sporządzeniu nowego aktu wykonawczego powoduje trudności co do rozstrzygnięcia, czy brak tych danych na recepcie  jest podstawą do realizacji takiej recepty przez farmaceutę oraz czy jest podstawą do przyznania refundacji za zrealizowane w sumie błędnie wypełnionej recepty” – zauważa Kucharewicz.

Prezes NRA prosi ministra o jak najszybsze przedstawienie informacji w tym zakresie, gdyż ustawa weszła w życie 12 grudnia br., a do tej pory nie zostało to uregulowane.  

Pełny tekst pisma NRA: http://www.dia.com.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH