NRA zachęca apteki do podłączenia się do ZSMOPL

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   08-12-2017, 08:26

NRA zachęca apteki do podłączenia się do ZSMOPL Prezes NRA wydała komunukat ws. ZSMOPL (Fot. Archiwum)

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej zwraca się z prośbą o rozpoczęcie procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Obrotu Produktami Leczniczymi.

"W związku z opublikowanym w dniu 1 grudnia 2017 r. komunikatem Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia pt. „Zoptymalizowana funkcjonalność zakładania kont w ZSMOPL już dostępna”, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpoczęcie procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Obrotu produktami Leczniczymi" - pisze Elżbieta Piotrowska - Rutkowska, prezes NRA.

Jak dalej wyjaśnia, w przypadku stwierdzenia problemów związanych z procedurą zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących do środowiska produkcyjnego należy pilnie zgłosić nieprawidłowości do CSIOZ.

Powyższe spowodowane jest chęcią wyeliminowania problemów związanych z nałożonym przez przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2211) obowiązkiem raportowania danych do ZSMOPL.

Ponadto, prezes NRA informuje, że Naczelna Izba Aptekarska prowadzi rozmowy z Ministerstwem Zdrowia oraz z Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia w celu przedłużenia terminu raportowania danych do Systemu ZSMOPL.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH