NRL opiniuje rozporządzenie dot. recept

Z URZĘDU

Autor: NIL/rynekaptek.pl   15-01-2018, 11:05

NRL opiniuje rozporządzenie dot. recept NRL przedstawiła swoje uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie recept (Fot. Archiwum)

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej ustosunkowało się do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept. Zdaniem Rady, przewidziany w treści projektowanego § 2 ust. 2 wymóg nanoszenia danych na receptę papierową jednym charakterem pisma jest zbyt rygorystyczny.

NRL po zapoznaniu się z projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept, stwierdza także brak jest uzasadnienia dla wymogu odręcznego nanoszenia na recepcie daty wystawienia i daty realizacji recepty.

Uważa, że należy odstąpić od określania w treści projektowanego § 16 ust. 1 i 2 wymiarów oraz wzoru recepty.

"Przewidziana w treści projektowanego § 4 pkt 2 możliwość realizacji recepty nieodpowiadającej wymiarom oraz wzorowi, określonym w załączniku do projektu rozporządzenia, podważa celowość określania wymiarów i wzoru recepty" - twierdzi Rada.

Z kolei w odniesieniu do treści § 6 ust. 1 pkt 1 lit. h samorząd lekarski podkreśla, że od wielu lat konsekwentnie postuluje wyłączenie lekarzy od czynności o charakterze quasi fiskalnym tj. od określania poziomu odpłatności ordynowanych leków.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH