Ogłoszono jednolity tekst ustawy o zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych

Z URZĘDU

Autor: Dziennik MZ/rynekaptek.pl   22-01-2018, 13:53

Ogłoszono jednolity tekst ustawy o zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych Opublikowano jednolity tekst ustawy (Fot. Archiwum)

W Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu RP w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Obwieszczenie z 8 grudnia 2017 r. ogłasza w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o
świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw oraz ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Załącznik uwzględnia także zmiany wynikające z ustawy z dnia 27 października 2017 r. o podstawowej opiece zdrowotnej, jak też z przepisów ogłoszonych przed dniem 4 grudnia 2017 r.

Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst ustawy nie obejmuje art. 6. 1, który stanowi: „W latach 2017–2026 maksymalny limit wydatków budżetu państwa będących skutkiem finansowym realizacji zadania wyniesie w 2017 r. - 162 mln zł, natomiast w 2026 r. - 175 mln zł.

W przypadku zagrożenia przekroczenia limitu wydatków, o których mowa w ust. 1, zostanie zastosowany mechanizm korygujący polegający na zmianie kryteriów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub zmianie trybu udzielenia tego zamówienia w celu zakupu szczepionek po najniższej możliwej do uzyskania cenie.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH