OIA w Krakowie o receptach „pro familiae” i „pro auctore”

Z URZĘDU

Autor: OIA w Krakowie/rynekaptek.pl   08-02-2017, 15:11

OIA w Krakowie o receptach „pro familiae” i „pro auctore” Krakowska OIA przypomina o dokonywaniu prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK.

OIA w Krakowie przypomina zasady prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK danych dotyczących realizacji recept refundowanych z adnotacją „pro familiae” oraz „pro auctore”.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Departament Gospodarki Lekami Centrali NFZ, poprzez zmiany ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw dot. zniesienia obowiązku podpisywania z Funduszem umowy upoważniającej na wystawianie recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych oraz rozszerzeniem definicji osoby uprawnionej do wystawiania recept refundowanych, w obiegu znajdują się recepty refundowane „pro familiae” lub „pro auctore” z różnym zakresem danych na nich zamieszczonych.

Izba podkreśla, że oba zakresy danych należy uznać za poprawne.

W związku z powyższym, podczas realizacji recepty z adnotacją „pro familiae” lub „pro auctore” nie posiadającej numeru identyfikującego REGON lub numeru umowy upoważniającej do wystawiania recept refundowanych (zaczynający się od cyfr 98…), w komunikacie elektronicznym LEK wykazywany jest numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej.

OIA w Krakowie wskazuje, że za prawidłowe należy więc uznać przekazywanie w elemencie miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie typ - wartości „N” oraz w elemencie miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie id-miejsca - numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej.

Zaznacza, że numer prawa wykonywania zawodu w Komunikacie Elektronicznym wprowadzany jest wtedy dwukrotnie - jako identyfikator osoby uprawnionej oraz jako identyfikator świadczeniodawcy.

Więcej: http://oia.krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH